Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
6 postów 6 komentarzy

politycznybigos

ppaleczny - refleksje na tematy polityczne w Polsce i na świecie

Od Lutra do "Kleru"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kościół Katolicki w Polsce zdaje sobie doskonale sprawę, że akcja propagandowa oskarżająca księży o pedofilie i inne zboczenia seksualne, jest kontynuacją walki z katolicyzmem, która zapoczątkował pięć wieków temu M. Luter, twórca protestantyzmu.

 

Kościół Katolicki w Polsce zdaje sobie doskonale sprawę, że akcja propagandowa oskarżająca księży o pedofilie i inne zboczenia seksualne, jest kontynuacją walki z katolicyzmem, która zapoczątkował pięć wieków temu M. Luter, twórca protestantyzmu. Cała propaganda skierowana przeciwko księżom oparta jest – rzecz jasna ci, którzy nią kierują nie maja o tym zielonego pojęcia – na prostym spostrzeżeniu Lutra, że ciało zwycięży zawsze z duchem, że żądza seksualna zawsze pokona wiarę. Ci, którzy temu przeczą są hipokrytami, kłamcami i zboczeńcami – a więc wszyscy księża katoliccy są potencjalnymi przestępcami seksualnymi, ponieważ przysięgają żyć w celibacie.

  Świętość w świetle dzisiejszej kultury jest przestępstwem, dlatego starcie cywilizacyjne między chrześcijaństwem a raczej katolicyzmem i współczesną kulturą ma tak dramatyczny przebieg i będzie w najbliższym czasie coraz bardziej się nasilało. Jak pamiętamy pierwsze starcie między katolicyzmem i filozofia neoliberalną nastąpiło w momencie uchwalania Konstytucji Unii Europejskiej, której założenia zostały sformułowane przez Kanta – ucznia M. Lutra. Niemiecki filozof w ‘’Krytyce czystego rozumu’’ dokonał oddzielenia wiary od wiedzy. Wiara jest dla niego czymś subiektywnym nie mającym nic wspólnego z racjonalnym poznaniem. Wiara i rozum są wg. niego nie do pogodzenia.

 

 To przekonanie jest kamieniem węgielnym neoliberalnego światopoglądu, którego przedstawiciele – zgodnie z logiką kantowskiej filozofii – twierdzą, że wiara jest czymś osobistym niekomunikowalnym i dlatego odnosi się ona tylko do sfery prywatnej i nie powinna odgrywać żadnej roli w polityce i życiu społecznym. I dlatego – i tylko dlatego – twórcy Konstytucji UE wykreślili chrześćjaństwo z katalogu wartości tworzących Europę. Faktem podstawowym, który rozstrzygnie o wyniku tej kulturowej wojny, jest jednak coraz szersze przekonanie katolików, że ich wiara jest oparta na odruchu irracjonalnym. Co zadziwia w dzisiejszej recepcji protestantyzmu to fakt, że wielkie rzesze katolików rozumieją ‘’wiarę’’ jako akt irracjonalny czyli rozumieją ją zgodnie z zasadami panującymi w teologii luterańskiej.

 

 Nastąpiło coś co można nazwać ‘’protestantyzacją katolicyzmu’’. Konkretnym wyrazem tego stanu rzeczy jest ruch ekumeniczny, którego celem jest zamazanie fundamentalnych różnic między katolicyzmem i protestantyzmem. Zauważmy, że pojawienie się ekumenizmu religijnego było warunkiem koniecznym powstania ‘’ekumenizmu politycznego’’, który ućieleśnia się w budowie Unii Europejskiej. Uczeń Lutra, I. Kant w swojej ‘’Krytyce czystego rozumu’’ stwierdził stanowczo : ‘’Musiałem obalić wiedze by zrobić miejsce dla wiary’’.

 

 Wiara zgodnie z jego teorią poznania nie ma żadnego punktu stycznego z nauką. Jest przekonaniem subiektywnym, czyli jej założenia nie mogą wpływać na formułowanie reguł życia społecznego i politycznego. Współcześni politycy zachodni zostali uformowani właśnie w perspektywie kantowskiej filozofii i dlatego uważają oni, że coś takiego jak ‘’wartości chrześćjańskie’’ nie ma prawa funkcjonować w sferze społecznej. Jak widzimy funkcjonowanie liberalnej cywilizacji oparte jest na założeniu, że osobą religijną można być tylko we wnętrzu własnego sumienia. Założenie to jest niepodważalne....

cd. sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/155-od-lutra-do-kleru

 

KOMENTARZE

 • @
  Ciekawe, czy Smarzowski zrobiłby film "Aktorzy". O alkoholikach, seksoholikach, narkomanach, oszustach finansowych, pedofilach, degeneratach, złodziejach, a nawet mordercach. Wystarczyłoby skumulować rzeczywiste przypadki. Zrobi? I co to powiedziałoby o środowisku?
 • @Husky 17:30:20, filmów o zepsutych aktorach jest mnóstwo !!!!
  Jedna zasadnicza różnica, Husky. Ci zdegenerowani jak piszesz aktorzy, nie nauczają religii, nie twierdzą że reprezentują Boga orazże są ostoją moralności.
  Nie bądź więc większym cwaniakiem i hipokrytą, niż sami zainteresowani i nie broń ich tanimi sztuczkami dialektycznym.
 • @Husky 17:30:20
  „Czy więc "Kler" Smarzowskiego jest dla katolika takiego jak ja bolesny?

  Jest niczym bajeczka dla dzieci, w porównaniu z "dokonaniami" takich kapłanów jak Andrzej S. czy abp. Leszek Sławoj Głódź.”

  https://opinie.wp.pl/marek-gorlikowski-sciaga-dla-polaka-katolika-przed-klerem-6299848047756929a
 • @Husky 17:30:20
  http://bi.gazeta.pl/im/71/d7/16/z23952497V,Andrzej-Rysuje---Kler.jpg
 • @Husky 17:30:20
  Smarzowski będzie robił film o słowianach,
 • @Husky 17:30:20
  "Ciekawe, czy Smarzowski zrobiłby film "Aktorzy". O alkoholikach, seksoholikach, narkomanach, oszustach finansowych, pedofilach, ..."

  A co to ma do rzeczy? Niech go Pan poprosi, to może zrobi.
 • Luter
  "pedofilie i inne zboczenia seksualne, jest kontynuacją walki z katolicyzmem, która zapoczątkował pięć wieków temu M. Luter, twórca protestantyzmu"

  Luter bardzo się zgorszył widokiem renesansowego dworu papieskiego.
 • @reflexión 18:09:18
  Największym skupiskiem homoseksualistów jest wojsko! Potem idą tzw. ośrodki kulturalne jak teatry, balety, itp. Potem media. Na czwartym miejscu są politycy „którym wszystko uchodzi”.
  A dopiero gdzieś tam na końcu listy jest kler – pojedyńcze przypadki zboczeńców, którzy „z łaski Boga” zinfitrowali Kościół aby go rozwalić od wewnątrz.
  Wszyscy oni uważają siebie za „ostoję moralności”, co też jest zboczeniem.

  A ty „reflexión” do której grupy byś się zapisał?
 • @Husky 17:30:20
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/wszyscy-muzulmanie-to-terrorysci-sedziowie-zlodzieje-natomiast-kler-to-krzywdzaca-kosciol-generalizacja-czego-nie-rozumiesz.jpg
 • @Zdzich 19:33:54
  https://d-nm.ppstatic.pl/kadr/k/r/c1/0d/5badf0bf34b07_o,size,933x0,q,70,h,764003.jpg
 • Błąd w postrzeganiu człowieka
  Nie ma człowieka, który kierowałby się wyłącznie rozumem. Zawsze wyżej jest wiara. Są za to różne wiary. Nawet skrajni ateiści to ludzie wierzący - są uwiązani do Boga, często bardziej niż wierzący. Tyle, że nienawiścią. Ale człowiek jest ograniczony i nie wszystko widzi. Poza a tym rozum lepiej brzmi od wiary. Wiary nie da się oddzielić od rozumu.
 • @Murzynio 03:38:08...Zawsze wyżej jest wiara. ...
  To jest pogląd bez dowodu.

  Wyżej według jakiej miary?

  Wiara istnieje w sytuacji, gdy czegoś nie wiemy.

  Wierzymy w istnienie Boga do momentu, gdy nasza świadomość dojrzeje do uświadomienia sobie istnienia Boga. Od takiego momentu już wiemy, ze Bóg istnieje i po prostu przestajemy wierzyć , że istnieje.

  Wierzymy, ze kierowca autobusu jest kompetentnym kierowca.
  Jeżeli jednak wiedzielibyśmy, że nie umie kierować tym pojazdem, to nasza wiedza pokonałaby wiarę w "dobrego kierowcę".
 • @Zbigniew Jacniacki 11:11:44
  Trochę Pan upraszcza. By kierować się rozumem, trzeba najpierw uwierzyć, że to czym się chcemy kierować rozumem rzeczywiście jest. Juz samo pojęcie nieskończoności jest na tyle abstrakcyjne, że posługiwanie się nim jest bliższe wierze niż myśleniu. Zakładanie , że nasze myślenie jest poprawne także tam, gdzie przekracza naszą wyobraźnię, to wyłącznie kwestia wiary.
  Co do poglądów autora: błędnie zakłada Pan , że problem polityki europejskiej tkwi w błędnym rozumowaniu.
 • @Mariusz G. 13:11:21...Juz samo pojęcie nieskończoności jest na tyle abstrakcyjne....
  Cóż, moim zdaniem, pojecie nieskończoności jest owocem wiedzy a nie wiary.

  Nie wiem dlaczego Pan zakłada, ze wiara nie jest obsługiwana przez umysł.

  Prawd wiary też uczymy się na pamięć.

  Wiara i wiedza to nie są przeciwstawne podejścia.
  Są tak ustawiane przez beneficjentów instytucjonalizacji wiary lub wiedzy.


  Człowiek jednocześnie wierzy w coś, a o czymś innym wie.

  Zresztą funkcjonariusze religijni w działaniach praktycznych dotyczących egzystencji swoich struktur organizacyjnych korzystają z wiedzy.

  A funkcjonariusze wiedzy starają się zwiększać swoje dochody utrzymując wiarę podatników, ze ich teorie są prawdziwe.
 • @Zdzich 19:33:54, A ty „reflexión” do której grupy byś się zapisał?
  Na pewno nie do tej:


  Inicjatorami "Targowicy" były 4 siły Kościół, Moskwa, magnateria oraz kręgi katolicko-
  patriotyczne wystraszone zmianami i unowocześnianiem Polski. 7 biskupów i prymas należeli do "Targowicy" byli to :
  1. Prymas Michał Jerzy Poniatowski
  2.bp.Chełmski Wojciech Skarszewski,
  3. bp. Żmudzki Jan Stefan Giedroyć,
  4. bp. Poznański Antoni Onufry Okęcki,
  5. bp. Łucki Adam Naruszewicz,
  6.bp. Wileński Ignacy Jakub Massalski,
  7. bp. Inflancki Józef Kossakowski,
  8. bp. Przemyski Michał Sierakowski,

  A całej tej antypolskiej bandzie błogosławił i życzył powodzenia na uroczystym połączeniu Targowiczan Litwy i Polski, Papież (listownie). tzw. Konfederacji Obojga Narodów.
  Gdy kościół dowiedział się o nałożeniu podatków na majątki kościelne oraz uchwaleniu Konstytucji 3 maja (konstytucja ograniczała przywileje kościoła i kleru), Papież Pius VI wysłał list do carycy Katarzyny zachęcający do zrobienia porządku z Polską.
  Później kolejny papież Powstańców Powstania Listopadowego nazwał warchołami, wichrzycielami i buntownikami, a klerowi polskiemu nakazał, by przekonywał Polaków, że władza cara pochodzi od boga i należy ją uznawać.
  Watykan nałożył też ekskomunikę na wszystkich powstańców tak jak Listopadowych i Styczniowych jak i samych powstańców Kościuszkowskich a nasz Papież Jan Paweł II tej ekskomuniki z nich nie ściągną więc w myśl nauki kościoła ci powstańcy do dziś smażą się w piekle.
  Kościół polski otrzymał od rosyjskiej carycy Katarzyny gwarancję nietykalności majątków a co więcej dostawał nadania majątków po polskich patriotach wywiezionych na Sybir!
  Kościuszko powiesił dwóch katolickich biskupów Ignacego Jakuba Massalskiego i Józefa Kossakowskiego podczas Insurekcji kościuszkowskiej.(to kopia,zamieścił to jakiś patriota)
 • @Zbigniew Jacniacki 14:03:33
  'Prawd wiary też uczymy się na pamięć.'

  To już zupełnie nie wiem , co Pan mysli. Czym innym jest wiara, czyli wewnętrzne przekonanie a czym innym wiara jako religia, którą się wyznaje (praktykuje).
  Moim zdaniem nie jest mozliwa wiedza o czymś , czego nie jestesmy w stanie (nawet hipotetycznie ) poczuć którymś ze zmysłów lub sobie wyobrazić. Możemy tylko wierzyć, że ci , co mówią , że tak jest sie nie mylą i przyjmować to za pewnik. Kiedyś ludzie "wiedzieli" , że Słońce kręci się wokół Ziemi, teraz "wiedzą" , że jest odwrotnie. Czyli tak na prawdę zdecydowana większość z nas nie tyle wie, co wierzy autorytetom, które mówią, że tak właśnie jest. Kiedyś wiedziałem kto i kiedy wylądował na księżycu, a teraz nie wiem , czy jeszcze wierzę, że ktoś kiedyś tam wylądował.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31