Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
6 postów 6 komentarzy

politycznybigos

ppaleczny - refleksje na tematy polityczne w Polsce i na świecie

Pontyfikat Jana Pawła II odpowiedzialny za "Kler" Fragment:

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Film „Kler” pokazuje Kościół Katolicki w Polsce jako instytucje całkowicie świecką w której nie panują prawa boskie tylko, pieniądz, prestiż i władza. Film „Kler” desakralizuje Kościół Katolicki w naszym kraju

 

Film „Kler” pokazuje Kościół Katolicki w Polsce jako instytucje całkowicie świecką w której nie panują prawa boskie tylko, pieniądz, prestiż i władza. Film „Kler” desakralizuje Kościół Katolicki w naszym kraju, przedstawia ten aspekt jego funkcjonowania, który od dawna szokuje nie tylko zawodowych antyklerykałów , ale także wierzących i praktykujących katolików. Kiedy zaczął się kryzys Kościoła Katolickiego w Polsce?

 

 Otóż – wiem, ze to stwierdzenie może szokować – wraz z wyborem Kardynała Wojtyły na Papieża. Od tego momentu aż do śmierci Papieża Kościół w Polsce wyjęty był spod wszelkiej krytyki, a Papież zmieniony w bohatera narodowego, nietykalnego, świętego za życia. Polaków ogarnęło szaleństwo – pierwszym jego skutkiem był gwałtowny wzrost powołań – młodzi ludzie ze wsi i małych miasteczek stawali się zakonnikami i księżmi bo to był świetny i sowicie opłacany kanał kariery.

 

 Ten kler, ukształtowany w latach zwycięstw Kościoła w Polsce – w latach 70 –tych i 80 – tych – był zaprzeczeniem, zarówno w sensie materialnym jak i duchowym, swoich starszych braci walczących z nazizmem i komunizmem. Ten kler był często nastawiony konsumpcyjnie i czuł się władca Polski. Księża zatracali poczucie rzeczywistości – nie pamiętali o tym, że duchowny Kościoła Katolickiego jest żyjącym świętym, człowiekiem dążącym do świętości. Zapominali o celibacie.

 

 Zapominali o tym, że najważniejsze w Kościele są dobra duchowne a nie materialne. Ile razy, każdy kto miał kontakt z Kościołem, musiał sięgać do portfela, żeby coś załatwić; a to pogrzeb chrześcijański, a to inne papierki. Sam kładłem na stół kopertę i patrzyłem przerażony jak ksiądz ja bierze, przelicza pieniądze i następnie podpisuje stosowny papierek. W dodatku w latach 80 –tych w czasach stanu wojennego parafie dystrybuowały wśród wiernych dary przysyłane przez zachodnich obywateli. To był proceder skrajnie demoralizujący....

 cd: //sila-lewicy.pl/spoleczenstwo/159-pontyfikat-jana-pawla-ii-odpowiedzialny-za-kler

KOMENTARZE

 • @Autor
  Film "Kler" pokazuje jak się bawią biskupi w jarmułkach w Polsce.Świetny obraz żydowskiej V kolumny.
 • "Otóż – wiem, ze to stwierdzenie może szokować "
  Nie sądzę albowiem zachodzi tu syndrom "nowych szat króla".
  Wszyscy widzieli królewską nagość ale nikt (poza dzieciakiem) nie odważył się powiedzieć prawdy.
  Wszyscy a co najważniejsze wszyscy zatroskani losami Kościoła wiedzą że ZŁO utrwaliło się w kościelnych instytucjach za pontyfikatu Wojtyły.
  Można o tym nie mówić,można ucinać dyskusje na ten temat,można wzmóc cenzurę,ale prawdy nie da się zabić.Ludzie nie są idiotami, myślą,patrzą,pamiętają,wyciągają wnioski.
  Od pewnego czasu obserwuję bardzo krzepiące zjawisko;oto krytyka obecnego Kościoła napływa ze strony katolików i to zdaje się tradycjonalistów.Daj boże aby udał im się skupić wokół równie wiernych pasterzy.W nich cała nadzieja.
  od 19 min (choć oczywiście warto wysłuchac całość)
  https://www.youtube.com/watch?v=roE-SxH48mo
 • 5 x *
  za spokojny ton gdy idzie o rzeczy ważne i wstydliwe.
 • Smarzowski Grossem Polskiego kina
  Film "Kler" jest zbudowany z półprawd dla konsolidacji sił wrogich Kościołowi Katolickiemu.
  Ten tekst wypełnia te oczekiwania.
 • @Andrzej Madej 17:35:22
  //Ten tekst wypełnia te oczekiwania//

  A może sporządziłby pan index tekstów które spełniają lub nie spełniają oczekiwań.Albowiem w zgiełku dnia codziennego nie zawsze wiemy co mam na dany temat myśleć i wtedy index niczym latarnia oświecałby nasze kręte drogi.
 • @ikulalibal 19:18:26
  Może bym sporządził.
  Ale to zależy kto by o to poprosił, w jakim celu i na jakich warunkach.
 • 5*
  "Kiedy zaczął się kryzys Kościoła Katolickiego w Polsce?"

  Uważam jednak, że o kryzysie Kościoła w Polsce, czy w ogóle, nie może być mowy. Taka była i jest polityka Kościoła - instytucji zawsze wrogiej narodom i narodowym państwom. Polska i Polacy doświadczyli tej polityki szczególnie intensywnie - niestety, ogłupione, zmanipulowane i zindoktrynowane owieczki nie są w stanie tego pojąć. Brak im wiedzy historycznej i narodowej świadomości.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31